MANİSA'NIN İLK PREFABRİK SU DEPOSU ALAŞEHİR'E YAPILDI ...

MANİSA'NIN İLK PREFABRİK SU DEPOSU ALAŞEHİR'E YAPILDI ...

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü vatandaşlara sağlıklı içme suyu ulaştırmak için sıfırdan su depoları yapıyor

Bu kapsamda, Alaşehir’in Selce Mahallesine Manisa’daki ilk prefabrik su deposu yapıldı. Depo sadece birkaç saat içinde kurulumu yapılarak çalıştırıldı.

Vatandaşlara daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak adına MASKİ Genel Müdürlüğü yaptığı çalışmalara devam ediyor. Alaşehir’in Selce Mahallesi’nde, Manisa’nın ilk prefabrik su deposu yapıldı. Bir kamyonun kasasında getirilen depo vinç yardımıyla kurulacağı yere indirildi. Fabrikada dökümü yapılan prefabrik depo, MASKİ ekipleri tarafından birkaç saat içinde bağlantıları yapılarak çalıştırıldı. Terfi hattında 300 metrelik iyileştirme çalışmasının yapılmasının ardından mahalleye su verilmeye başlandı. 50 tonluk bir kapasiteye sahip deponun sızdırmazlığının diğer depolara göre daha iyi olması sebebiyle daha ekonomik bir yapısı bulunuyor.

YENİ GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİP, İLİMİZDE UYGULUYORUZ

MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Alaşehir’in Selce Mahallesine yapılan prefabrik su deposu hakkında bilgiler paylaştı. Koç, “Fabrikada dökümü yapılarak hazırlanan depo ekiplerimizin daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağladı. Ekiplerimiz deponun montajını birkaç saat içinde gerçekleştirdi. Kısa bir süre içerinde çalışır hale getirilen depo Manisa’daki ilk. Yeni gelişmeleri yakından takip edip, ilimizde uyguluyoruz. Depodan mahalleye su verilebilmesi için bölgedeki terfi hattında da ekiplerimiz iyileştirme çalışması yaptı. İdaremiz, ilimizde yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı su ulaştırmak adına sürekli olarak çalışıyor. Genel Müdür Yakup Koç, yaptığı açıklamada deponun özelliklerinden de bahsetti. Deponun içerisinde 2 farklı bölümde 25’er tonluk hazne bulunduğunu belirten Koç, “Toplamda 50 tonluk olan deponun önünde bir de vana odası bulunuyor. Bu odadan da deponun vana kontrolleri yapılıyor. Gelişmiş bir sızdırmazlık özelliğine sahip deponun Selce’de yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek açıklamasını bitirdi.

MANİSA/İHA