İlk Defa Adapazarı'nda Üretildi

İlk Defa Adapazarı'nda Üretildi

Türkiye de ilk defa Sakarya’da uygulanan prefabrik betonarme su depolarının kullanımı hızla yaygınlaşıyor.

SASKİ (Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi) tarafından köylerin içme suyu ihtiyacı ve debimetre odası olarak kullanılan prefabrik betonarme su depoları Malatya, Manisa, Bursa ve Ordu belediyelerinden sonra Düzce İl Özel İdaresi ile Kaynaşlı, Akçakoca ve Gölyaka Kaymakamlıklarınca da kullanılmaya başlandı.

PRATİK VE HIZLI ÇÖZÜM

ABS Beton İnşaat Sanayi Ltd. Şti. genel müdürü Barış Çelik, seri üretimine başladıkları çok amaçlı prefabrik betonarme su deposunun pratik ve hızlı çözüm sunması bakımından büyük avantajlar sağladığını söyledi.

Çelik, bu depoların sağlık bakanlığı genelgesi ve il sağlık müdürlüklerinin şartnamelerine uygun olarak üretildiğini de ifade ederek şu bilgileri verdi: “Kırsal alanlarda yerinde uygulanan betonarme imalatların kalitesizliği ve ulaşım nedeni ile yapılamadığı kısımlarda içme suyu depo yapımında yaşanan zorlukların önüne geçebilmek için hızlı ve pratik bir çözüm geliştirdik. Bu doğrultuda prefabrik betonarme su depolarının tamamını yerli ürünlerden üretiyoruz. Kendi Ar-Ge bünyemizde projelendirdiğimiz prefabrik su depolarını içme suyu depolamada kullanmanın haricinde yağmur suyu, yangın suyu, peyzaj suyu depolamak için, işletmelerde soğutma suyu ve proses kimyasalı depolamak, katı atık düzenli depolama sahalarında çöp sızıntı suyunu toplamak, atık su terfi istasyonu olarak, paket arıtma sistemlerinde çökeltme ve reaktör tankı gibi çok daha fazla alanlarda kullanmak mümkün. 10 ve 25 tonluk olarak ürettiğimiz depoları yan yana birleştirerek istenilen tonajlarda çok daha fazla depolama yapmak mümkün.”

https://www.yenisakarya.com/41498-ilk-defa-adapazari-nda-uretildi-haberi.html